Zacznij tu

MinerwaProject to reaktywowany po wielu, wielu latach blog. Dawniej był blogiem typowo książkowym, ze szczyptą nadęcia i poczucia wyższości. Obecnie czytam dla rozrywki. Niezwykle ważnym i interesującym dla mnie tematem jest samobójstwo. Wszystko, co czytam, oglądam i w co gram filtruję przez swoje zainteresowania, które ukształtowały się na studiach.

Studiowałam na Wydziale „Artes Liberales”, a na magisterkę poszłam na studia międzywydziałowe (i nadal tu jestem!), więc zajmowałam się wszystkim i niczym. Najbardziej wciągnęły mnie rozważania o trudnych tematach w literaturze dziecięcej, polowaniach na czarownice, magii, satanizmie, śmierci i samobójstwie. Licencjat pisałam o wampirach w kulturze popularnej. Nie byłam jednak ekspertką w żadnej z tych dziedzin. Żeby to zmienić, ukończyłam pierwsze w Polsce studia podyplomowe z suicydologii (nauki o samobójstwie) organizowane przez Polskie Towarzystwo Suicydologiczne. Uważam, że samobójstwo to poważny problem społeczny, z którym należy walczyć poprzez edukację i obalanie mitów. Chcę się tutaj dzielić tym, co wiem.

tak 10 lat temu wyglądał jeden z moich nagłówków – ręcznie robiony przez piętnastoletnią, nieumiejącą w grafikę mnie

Blogowanie zaczynałam mniej więcej dziesięć lat temu. To były czasy, kiedy wielcy Youtuberzy dopiero otwierali kanały, w sieci najwięcej zarabiały blogi lifestyle’owe, a Jason Hunt był Kominkiem. Postanowiłam wrócić, bo brakowało mi pisania i możliwości porozmawiania z ludźmi, którzy czytają podobne rzeczy. Moje ulubione gatunki literackie to młodzieżówki, fantastyka i literatura brzydka – jest to moje zbiorcze określenie książek niefabularnych, czyli np. reportaży i biografii. Lubię też klasykę literatury i poezję, ale dorosłe życie wyciska ze mnie tyle energii, że mam siłę głównie na czytanie rozrywkowe. Może kiedyś to się zmieni. Moje zainteresowania popkulturowe to nie tylko książki. Oglądam trochę filmów i seriali, chociaż nie czuję się dobrze z mówieniem o nich. Gram też sporo w gry, w szczególności AAA i strategie ekonomiczne.

Przy okazji mam też borderline. Niezwykle denerwuje mnie stygmatyzacja tego zaburzenia osobowości, więc będę chciała opowiedzieć, jak naprawdę wygląda życie z tym zaburzeniem. A mimo kilku chorób (z borderline w pakiecie mam też niedoczynność tarczycy i insulinooporność) jest naprawdę spoko!

Miejsca, w których można mnie znaleźć (pod ikonką Googreads ukrywa się LubimyCzytać).

kontakt: minerwaproject(at)gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *